13 sty 2016

Tak wiele osób umiera z własnej głupoty.Technikum . To nie tylko zmaganie się z problemami szkolnymi tzn. uczenie się , 
odrabianie zadań itp . ale to również zmaganie się z samym sobą . Z ludźmi którzy nas otaczają . 

Papierosy , marihuana , dopalacze , czy przeróżne pigułki.Własnie z tym można spotkać się w wielu szkołach . Z własnego doświadczenia wiem , że 
nie łatwo jest odmówić osobie , która zachęca nas np . do zapalenia papierosa .
Trudno jest powiedzieć jej stanowczego NIE . Chociaż chodzę do technikum niecałe 5 miesięcy to już dwa razy zdarzyła mi się sytuacja kiedy ta sama osoba proponowała mi różne środki odurzające. 


Siedziałam w ławce kiedy ona do mnie podeszła i zapytała czy chce jakieś pigułki na imprezę. Powiedziałam jej , że nie chcę , jednak ona nie ustąpiła Zaczęła wymieniać różne nazwy pigułek , których działań sama pewnie do końca nie znała . Mówiła jak to dobrze będę się czuła . Zaczęła wymieniać wszystkie zalety. Przekonywała mnie , ale ja jej odmówiłam . Powiedziałam jej , ze nie chcę . Jednak ona nie odpuszczała. Na kolejnej lekcji mówiła czy na pewno nie chcę . Znów jej odmówiłam . Powiedziała ze ona nie potrafiła by się dobrze bawić bez wcześniejszego wzięcia czegoś .Inna sytuacja . Również ta sama osoba . Zachęcała mnie do zapalenia marihuany. Oczywiście odmówiłam .


W moim życiu kieruje się tym ,że powinno się w życiu wszystkiego spróbować . 
Ale jeśli chcieli byśmy wiedzieć jak to jest zabić człowieka to przecież byśmy go nie zabili.

W mojej klasie większość osób ćpa, pali papierosy itp . Już nie raz spotkałam się z takimi osobami . W gimnazjum chodziłam do klasy z chłopakiem , który dopiero zaczynał swoją historię z ćpaniem. W sumie to go lubiłam . Znałam jego przeszłość . Nie miał najlepiej w domu . W te wakacje , gdy wraz z koleżanką pojechałyśmy się przyjechać spotkałyśmy go naćpanego siedzącego pod mostem . Potem kilka razy go widziałam . zawsze pod wpływem narkotyków .


Naprawdę żal mi jest takich osób . Moja "koleżanka" mówiła , ze ona nie lubi takiego monotonnego życia . Codzienne chodzenie szkoły itp . Dlatego rano w szkole zawsze musi zapalić , albo coś wziąć .

Tak wiele osób umiera z własnej głupoty.

Pisząc tego posta chciała bym uświadomić Wam , ze nie warto robić czegoś pod publikę . Po co robić coś czego nie chcemy tylko po to ,żeby zaimponować drugiej osobie ?

Zdarzyły Wam się kiedyś takie sytuacje kiedy ktoś Wam coś proponował ?

13 komentarzy:

  1. Mi proponowano tylko papierosy, ale oczywiście odmówiłam. Nie cierpię papierosów i tego dymu. Narkotyków też nie mam zamiaru nigdy brać, a jeśli chodzi o alkohol, wolę zaczekać do 18-stki. :)

    http://magdalenblog.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. bardzo mądre słowa :*
    obserwuję, prusekd.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  3. O matko, ja nie wiem do jakiej ty szkoły chodzisz. Ja chodzę już 3 lata do technikum i nie spotkałam się z takimi rzeczami. Jedynie co to parę osób popala w kiblach i to wszystko. Bardzo mądrze piszesz :) Obserwuję i zapraszam do siebie :)

    http://queen-ofbeauty.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  4. Swietnie opisałaś ten probblem ;) i gratuluję twojej postawy ;)
    z chęcią obserwuję :D
    grlfashion.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  5. To co napisałaś jest przerażające, ale zdaje sobie sprawę z tego jak jaka jest sytuacja wśród młodzieży. Czasami słyszę o tym, że ktoś bierze coś z moich dalekich znajomych, jednak ja nie miałam styczności z tego typu środkami i moje kolezanki też tego nie popierają :)
    blog Przygody-Mileny.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  6. Fakt, tak wygląda teraz większość szkół. Ja również uważam, że w życiu trzeba wszystkiego spróbować, ale w granicach rozsądku :)
    http://crybb-x.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  7. Śliczne zdjęcia i ciekawe notki <3

    Coś czuję, że będę wpadała tu codziennie :3

    Zapraszam do mnie :*

    Wspólna Obserwacja :) ?

    http://believeinhimselfx33.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  8. nie zawsze trzeba wszystkiego spróbować ; )
    obserwuje ;)

    OdpowiedzUsuń
  9. O jeju...

    http://veronicas-veronicass.blogspot.no/

    OdpowiedzUsuń
  10. Chodzę do technikum już 4 rok, ostatni. Spotkałam przez ten czas wielu ludzi ale nie generalizuję ich. Można spotkać ludzi którzy dużo piją, dużo palą, dużą ćpają ale i tych których wcale to nie interesuje. W mojej klasie jest 7 dziewczyn i 20 chłopaków, przekrój od a do z, a nie można powiedzieć że każdy robi wszystko z tego co wymieniłaś. Myślę też, że to nie tylko chodzi o technikum, w liceum czy zawodowce też tak jest.
    Pozdrawiam.

    http://the-blaack.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  11. świetny post:)
    obserwujemy?:)

    mylife-tasia.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  12. Ja na szczęście należę do osób asertywnych, wiele razy namawiano mnie na papierosy, aczkolwiek ja jak to ja zawsze robię wszystko przeciwnie xd Nie mam zamiaru truć się żadnym gównem :) KLIK-BLOG

    OdpowiedzUsuń


Każdy komentarz motywuje mnie do dalszego działania !